Przychodnia PROMED oferuje Państwu implanty, korony porcelanowe, licówki porcelanowe i cyrkonowe, protezy bezklamrowe, acetalowe, profesjonalne wybielanie, czyszczenie zębów-scaling i wiele innych.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMED powstał w lipcu 2010 roku i jest prywatną placówką służby zdrowia.
W Przychodni PROMED zatrudniamy profesjonalną obsługę medyczną. Ich doświadczenie zawodowe i stosunek do pacjenta gwarantują najwyższy poziom świadczeń zdrowotnych. Naszą podstawową działalnością jest stomatologia, w tym: stomatologia zachowawcza, endodoncja, zabiegi profilaktyczne, chirurgia stomatologiczna i ortodoncja.
Stomatologia posiada wiele dziedzin, a coraz większym powodzeniem cieszy się stomatologia estetyczna, implantologia, dlatego aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, Przychodnia PROMED oferuje kompleksowe rozwiązania.

Nasz gabinet dentystyczny to zespół wysoko wykwalifikowanych  pracowników – lekarze stomatolodzy z długoletnim doświadczeniem, a jednocześnie świeżym spojrzeniem i kreatywnością, wyszkolone asystentki oraz kompetentne recepcjonistki.

W naszej Przychodni znajduje się także gabinet Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp PEDIMED prowadzony przez wykwalifikowanego podologa.

Do naszej Przychodni najczęściej zgłaszają się pacjenci na leczenie próchnicy. Przeważnie są to wizyty, w trakcie których oczyszcza się ząb i od razu robi wypełnienie. Na początku lekarz podaje odpowiednie znieczulenie, aby pacjent czuł się komfortowo, bowiem standardem u nas jest leczenie, kiedy lekarz może swobodnie opracować ubytek, a pacjent nie jest tym w ogóle zestresowany. Następnie lekarz dentysta usuwa z zęba chorą tkankę, zaatakowaną próchnicą. Przy wypełnianiu często potrzebne są dodatkowe akcesoria (np. metalowe paseczki), które umożliwiają odbudowanie zęba tak, by był on jak najbardziej naturalny i idealnie dopasowany kształtem do reszty uzębienia. Samo wypełnianie polega na pokrywaniu ubytku warstwami kompozytu, które utwardza się lampą polimeryzacyjną. Na koniec wypełnienie poleruje się i dostosowuje do zgryzu. Nowoczesne kompozyty są wyjątkowo estetyczne i wręcz niewidoczne.

Zabiegi chirurgiczne nie należą do przyjemnych , ale staramy się tak poprowadzić wizytę, aby wszystko przebiegło bez niepotrzebnego stresu. Standardowo przed zabiegiem podajemy znieczulenie, tak by wyeliminować ból.

 

Do zabiegów chirurgicznych zaliczamy:

– usuwanie zębów,

– usuwanie „ósemek” zatrzymanych, nieprawidłowo rosnących,

– usuwanie torbieli, ropni,

– resekcje korzeni,

– wszczepianie implantów.

Aby sprostać oczekiwaniom pacjentów, w naszej przychodni proponujemy także najnowocześniejsze metody uzupełniania braków w uzębieniu – w tym implanty.
Przed zabiegiem implantacji konieczna jest konsultacja z lekarzem implantologiem, który musi ocenić stan jamy ustnej, a robi to także na podstawie zdjęć rentgenowskich czy tomografii komputerowej. Dopiero wówczas możliwe jest zaplanowanie zabiegów i określenie kosztów. To wyjątkowo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie zastępujące własne zęby. Jest doskonałe dla pacjentów ceniących sobie wygodę, trwałość i estetykę.

 

Zajmuje się leczeniem kanałów w zębach. Jest to trudne i żmudne zadanie, ale dzięki nowoczesnym urządzeniom mamy możliwość przeprowadzić to szybko, bezboleśnie i dokładnie. Przy leczeniu kanałowym niezbędne jest także wykonanie zdjęć rentgenem stomatologicznym, dzięki którym od razu diagnozujemy problem i podejmujemy właściwą decyzję. Do leczenia wyjątkowo kłopotliwych, zakrzywionych kanałów używamy mikroskopu, ponieważ umożliwia bardzo dokładną widoczność i precyzję. Przy leczeniu kanałowym, używając najlepszego sprzętu i naszej wiedzy, staramy się zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić komfort pacjenta na wiele lat ze zdrowym zębem.

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych. Na pierwszej wizycie lekarz ortodonta ogląda pacjenta, sprawdza rodzaj wady, pobiera wyciski, aby zrobić modele diagnostyczne. Często potrzebne są także zdjęcia rentgenowskie, dzięki którym można ocenić ułożenie kości, pozycje stawów, wzajemne ustawienie zębów. Przeprowadzanie dokładnej analizy umożliwia lekarzowi ortodoncie przedstawienie pacjentowi bądź rodzicom dziecka rodzaju wady, planu leczenia z doborem aparatu, a także przypuszczalnym czasie leczenia.

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się uzupełnianiem braków zębowych, odtwarzaniem prawidłowego funkcjonowania zgryzu, jest to także leczenie takich problemów jak bruksizm (nadmierne zgrzytanie zębami).

Najczęściej spotykanym w gabinecie stomatologicznym problemem jest brak jednego, kilku, a nawet wszystkich zębów. Czasem jest to tak ogromne zniszczenie zęba, że uniemożliwia tradycyjne leczenie zachowawcze. Stanowi to zatem duże wyzwanie estetyczne i medyczne, by przywrócić zdrowy uśmiech.

Niestety, brak nawet jednego zęba powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie – nadmiernie obciąża pozostałe zęby i stawy. Takie są następstwa zdrowotne, a w konsekwencji także nie można uśmiechać się naturalnie i spontanicznie.

W Przychodni PROMED staramy się więc ratować każdego zęba, usunięcie go jest bowiem ostatecznością. Lekarz stomatolog ocenia stan uzębienia i proponuje pacjentowi różne rozwiązania tak, aby wspólnie ustalić odpowiedni plan leczenia.

 

W ramach leczenia protetycznego w naszej ofercie znajdują się:

– szyny akrylowe przeciwko zgrzytaniu zębami (bruksizmowi),

– szyny ochraniające dla sportowców,

– most adhezyjny kompozytowy (jednowizytowy, bez szlifowania)

– licówki kompozytowe i porcelanowe,

– korony metalowe,

– korony i mosty porcelanowe,

– protezy akrylowe (także z dodatkowo wzmacniającą siatką),

– protezy natychmiastowe akrylowe,

– protezy szkieletowe, szynoprotezy (stabilizują rozchwiane zęby),

– protezy elastyczne acetalowe (wyjątkowo estetyczne),

– prace na implantach.

Dział stomatologii zajmujący się zapobieganiem chorób zębów i przyzębia. Zabiegi profilaktyczne mają na celu uchronić zęby przed próchnicą, urazami, zapaleniem dziąseł. U dzieci profilaktyka obejmuje lakowanie i lakierowanie.

Lakowanie polega na zabezpieczeniu bruzd w zębach stałych. Na oczyszczone szczoteczką bruzdy kładzie się płynny lak i utwardza lampą polimeryzacyją. Dzięki spłyceniu szczelin w zębie, dzieciom dużo łatwiej doczyszczać te powierzchnie i ząb jest mniej narażony na próchnicę.

Lakierowanie natomiast służy wzmocnieniu zębów poprzez posmarowanie szkliwa stężonymi, profesjonalnymi lakierami z fluorem. Szkliwo staje się wtedy twardsze, lepiej zmineralizowane i mniej ulega działaniom kwasów spożywczych, bakterii.

U dorosłych szczególnie ważą rolę odgrywają regularne wizyty higienizacyjne. Podczas nich odbywa się czyszczenie zębów ultradźwiękami, polerowanie, piaskowanie, w razie potrzeby koryguje się i poleruje także kształt wypełnień. Wszystko w trosce o to, by ułatwić pacjentowi codzienną pielęgnację zębów w domu. Na spotkaniu z higienistką można się także dowiedzieć o metodach czyszczenia, wspólnie dobierzemy najlepsze produkty: pasty, nici, szczoteczki.

Marzeniem wielu osób jest posiadanie pięknego, białego uśmiechu. Niestety przyzwyczajenia żywieniowe, starzenie się czy przyjmowanie niektórych leków sprawiają, że z biegiem lat nasze zęby ciemnieją. Jedną z metod, aby uzyskać jaśniejszy uśmiech, jest profesjonalne wybielanie. Aby pacjent mógł skorzystać z takiego zabiegu, musi być spełnionych kilka warunków: zęby muszą być zdrowe i wyleczone z próchnicy, nie może być też kamienia nazębnego i osadu (należy zgłosić się na zabieg skalingu i piaskowania). Trzeba także zdawać sobie sprawę, że wybielać można tylko własne szkliwo, dlatego plomby ani inne uzupełnienia nie wybielą się. Przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania jest wiek poniżej 16 lat, ciąża, karmienie piersią, epilepsja, choroba Parkinsona.

W Przychodni PROMED oferujemy dwie metody wybielania:

Wybielanie zębów gabinetowe

Cały zabieg odbywa się w gabinecie. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, a następnie całość naświetla się lampą wybielającą. Na koniec zęby lakieruje się, aby zniwelować pozabiegową nadwrażliwość. Całość trwa do godziny do półtora. Efekt wybielania jest natychmiastowy, jeśli jednak jest nie do końca zadowalający, to zabieg można powtórzyć (wliczone w cenę). Nie można przewidzieć, o ile tonów wybielą się zęby, jest to sprawa bardzo indywidualna, dlatego u niektórych pacjentów wystarczy wybielanie jednorazowe, u innych czasami trzeba zrobić to 2-3-krotnie w kilkudniowych odstępach.

Wybielanie zębów domowe

Wybielanie zębów pacjent robi sam w domu. Na umówionej wizycie w gabinecie lekarz dentysta pobiera wyciski, czyli na specjalnej masie odbija kształt zębów, aby zrobić nakładki silikonowe. Na kolejnej wizycie pacjent odbiera nakładki i żel wybielający. Lekarz udziela dokładnych instrukcji, jak ich bezpiecznie używać i całość wykonuje pacjent samodzielnie w domu przez kolejne 5-8 dni.

Po zabiegu wybielania zęby są jaśniejsze o kilka tonów, a efekt utrzymuje się nawet do 2-3 lat. W tym czasie bardzo ważne jest, aby dbać o prawidłową higienę jamy ustnej, a także zgłaszać się na regularne kontrole.

LECZENIE DZIECI

Pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym są bardzo ważne. Pozwalają dziecku oswoić się ze wszystkimi nowościami, personelem, sprzętem. Dobrze jest, gdy dziecko trafi do stomatologa najpierw na wizytę adaptacyjną, podczas której można poopowiadać o leczeniu zębów, pokazać, pozwolić wszystkiego dotknąć. Wówczas przełamujemy strach dziecka przed nieznanym, a późniejsze konieczne zabiegi przebiegają w spokojnej atmosferze.

Aby dodatkowo zmotywować dziecko do współpracy z lekarzem dentystą i wynagrodzić zachowanie, po wizycie dziecko otrzymuje mały upominek.

W oczekiwaniu na wizytę dzieci mogą korzystać z kącika malucha, gdzie znajdują się kolorowanki, kredki, książeczki i bajki.

Naszym najmłodszym pacjentom proponujemy:

– leczenie zębów mlecznych i wypełnianie ich kompozytem (zielonym, różowym, niebieskim, pomarańczowym, złotym, żółtym lub naturalnym w kolorze zęba),

– lapisowanie zębów mlecznych (impregnowanie azotanem srebra) – wykonuje się u dzieci z rozległą próchnicą, które nie pozwalają oczyścić zęba. Metoda ta nie leczy, a jedynie pozwala zatrzymać proces psucia się zębów,

– lakowanie zębów stałych, zabieg profilaktyczny polegający na pokrywaniu bruzd płynnym kompozytem, aby uniemożliwić rozwój próchnicy w tych trudnych do doczyszczenia miejscach,

– lakierowanie stężonym fluorem na wzmocnienie uzębienia.

BIŻUTERIA NAZĘBNA

Aby dodatkowo podkreślić piękny uśmiech, można pokusić się o wyjątkową ozdobę przyklejaną na ząb. Kryształek Svarowskiego przykleja się za pomocą specjalnego bezbarwnego kleju. Ozdoba jest zupełnie bezpieczna, a jej usunięcie nie zostawia śladów.